Eshop - aplikace pro Váš web.
PHP + MySQL
Aplikace pro servery s podporou PHP a MySQL databází.
Administrace
Přehledné uživatelské prostředí, správa více uživateli, export dat.
Vlastní skiny
Nastavení vlastního vzhledu a grafických prvků.
Pluginy
Reklamní systém, email marketing, ankety,...
  Home | O produktu | Verze E-shopu | Ukázky | Download | Licence | Registrace | Tech.podpora | Kontakt
Články
Diskuzní forum
Spolupráce
Zajímavé odkazy
Objednávky
 TEST DEMO
FAQ - dotazy


Naši partneři a spolupracující servery I-města.com

webdesign.i-mesto.com

www.i-mesto.com

Aktuality a novinky
14.4.2005
Začal vývoj multijazyčné verze. Předpokládaný termín vydání je konec dubna.
14.4.2005
Nová verze 1.1.M - nová vylepšení
25.8.2004
NOVÉ AKTUALIZACE pro všechny verze Eshopu ES.
20.7.2004
Upravené verze skinů jsou ke stažení!
15.7.2004
Nová verze ES.1.0.M. Přidáno diskuzní forum, chat, redakční a download systém.
30.5.2004
Do bloků i horního pruhu lze vkládat korektní html kod.
20.4.2004
E-shop umožňuje uložit aktuální nastavení vzhledu pro snadnou obnovu designu prodejny.
8.3.2004
Přidány nové skiny a upraveno editační rozhraní masky eshopu.
20.1.2004
Přidáno aktualizační rozhraní pro přehlednou editaci pluginů a instalaci aktualizačních balíčků.
19.1.2004
Připravovaná nová aktualiza přinese možnost něnit základní skiny/masky e-shopu a instalovat nové. Databáze skinů bude umístěna na našich stránkách.
18.1.2004
Aktuální verze e-shopu ES.1.0
15.1.2004
Dokončeno testování první verze e-shopu (ES.0.beta) a nových pluginů.

FAQ - nejčastější otázky a odpovědiK řešení mnoha problémů můžet využít také diskuzní forum.

Mohu nastavit eshopu vlastní vzhled a jak je to s CSS styly?!
Díky blokové struktuře eshopu můžete kdykoli jednotlivé části prodejny přeskupit, odebrat nebo přidat nové moduly. Přímo přes administrační rozhraní lze měnit jak barevné schéma eshopu, tak i barvu odkazů, typ písma a díky podpoře skinů využít již hotové předdefinované masky.
Pomocí vlastních CSS kaskádových stylů můžete tato základní schémata kdykoli upravit zcela dle svých potřeb. Eshop můžeme na vaše přání upravit také přímo mi.


Eshop jsem nahrál na server, ale nedaří se mi nastavit databázi!!
V první řadě zkontrolujte, zda máte u svého www serveru aktivovanou MySQL (ne MsSQL) databázi a zda máte potřebné složky a soubory nastavené pro čtení i zápis. (Viz technickou podporu.) Ve formuláři pro nastavení MySQL databáze je třeba vyplnit správně adresu databázového serveru, jméno databáze a uživatelské jméno a heslo k této databázi. Tyto údaje byste měli obdržet od správce serveru! Ve většině případů je chyba způsobena nastavením MySQL serveru na straně hostingu. Nejedná se tedy o chybu v eshopu!!


Nefunguje mi hromadný import!
Soubor dat určených k importu musí mít stejný název a strukturu jako soubor zálohy. Strukturou je myšleno počet sloupců, forma a datový typ sloupců, jejich velikost a způsob oddělení (tabulátory, středníky)! Zeptejte se správce vašeho serveru, zda MySQL podporuje funkci LOAD DATA INFILE, jejíž vypnutí může zapříčinit nefunkčnost exportu, stejně jako chybějící nastavení složky
eshop/admin/data
.


Nefunguje záloha a hromadný export?!
Ujistěte se, zda jsou práva složky
eshop/admin/data
a všech souborů, umístěných v této složce nastavena na hodnotu 0777 (čtení i zápis). Pokud i přesto k vytvoření souborů zálohy nedojde, chyba může být v momentálním přetížením MySQL databáze velkým množstvím uživatelů, nebo příliš rozsáhlou databází čítající více jak 5000 položek. Dalším důvodem chybné funkce exportu a také importu bývá příliš krátký TIMEOUT limit maximální doby běhu php skriptu, který je nastaven správcem serveru (soubor
php.ini
).


K čemu jsou rozšiřující odebíratelné pluginy
Základní verze e-shopu umožňuje pohodlně nabízet zboží a služeby na internetu bez zvláštních nároků na uživatele - nakupujícího. Doplňkové služby, jako ankety, tipy pro nákup, top nejprodávanější zboží, e-mail marketing, reklamní systém, informace zákazníkům, správa uživatelských účtů, administrace obchodu více uživateli, a jiné lze snadno přidat (dle verze eshopu) jako odebíratelné moduly! Nové moduly a jejich aktualizace najdete na adrese www.i-mesto.com/eshop/download.php


Jak poznám, které moduly mám již nainstalované?
V administračním rozhraní e-shopu klikněte v levém menu na globální nastavení. V tabulce Zobrazovat tyto moduly... jsou uvedeny nainstalované moduly a jejich stav!


Jak nainstalovat/odinstalovat nový plugin?!
Pluginy jsou distribuovány v samorozbalovacích archivech. Po rozbalení archivu najdete ve složce s pluginy textový soubor ctimne.txt, který pozorně prostudujte. Zamezíte tak případným potížím a chybám v systému vašeho e-shopu!
V administračním rozhraní eshopu na adrese www.vase.domena/~~/eshop/admin/ klikněte v levém menu na globální nastavení. V tabulce Zobrazovat tyto moduly... stiskněte tlačítko přidat / odebrat plugin. U zobrazených pluginů můžete stisknutím tlačítka odebrat tento plugin ze systému obchodu odinstalovat! Instalace nového pluginu/modulu je automatická.
Stačí vybrat plugin umístěný ve složce, kterou vytvořil samorozbalovací archiv pluginu distribuovaný z našich stránek (soubor s příponou .imc) a odeslat ho formulářem do vašeho obchodu. O výsledku instalace budete informování obratem formou výpisu provedených příkazů!!


Jak nahrát soubory z počítače na server a naopak pomocí FTP?!
Pokud nemáte dosud nainstalovaného žádného FTP klienta, stáhněte si jej v české verzi z adresy http://www.aion.cz/. Jelikož se jedná o český program, bude zbytečné popisovat jednotlivé funkce programu. Veškerou nápovědu a návody najdete přímo na domovských stránkách programu.
Pokud budete z jakýchkoli důvodů kopírovat, upravovat či přemisťovat již běžící aplikaci eshopu např. na jiný server, doporučujeme pomocí FTP klienta zálohovat níže uvedené systémové složky. Obsahují data potřebná ke správnému fungování eshopu, doprovodné programy a fotografie výrobků!!

../eshop/infokat/ Popis jednotlivých kategorií zboží.
../eshop/mini/ Miniatury fotografií jednotlivých položek v katalogu zboží.
../eshop/maxi/ Originály fotografií jednotlivých položek v katalogu zboží.
../eshop/reklama/ Reklamní bannery.
../eshop/shopinfo/ Informace pro zákazníky.
../eshop/vyrhtml/ HTML soubory obsahující popis jednotlivých výrobců.
../eshop/zbhtml/ HTML soubory obsahující popis jednotlivých položek zboží v katalogu.
../eshop/admin/instal/ Soubory o instalacích plugimů a provedených aktualizacích.
../eshop/admin/skins/ Soubory skinů.
../eshop/data/ Systémové soubory eshopu (nastavení, funkce atd....)


Jak změnit úvodní stránku, kterou zákazní vidí, pokud je eshop uzavřen?
Nahraďte soubor
eshop/data/close.html
vlastním souborem.


Chci změnit text Privacy Policy...
Nahraďte soubor
eshop/php/privacy.php
vlastním souborem.


Změnil jsem doménu/hosting již registrovaného eshopu!
Pokud změníte doménu nebo server, na kterém váš e-shop běží, je nutné eshop znovu zaregistrovat. Před registrací nás kontaktujte pro přidělení nového seriového čísla a čísla licence!


Nezobrazuje se reklama reklamního systému eshopu.
Zkontrolujte, zda máte plugin reklamního systému aktivován v globálním nastavení. Zkontrolujte, zda máte vytvořen nový systémový blok pro reklamu, je nastaven do správného sloupce a nastaven pro zobrazení. (Skryté bloky jsou jaksi neviditelné - poznámka autora.).

V sekci reklama musíte mít vložené reklamní medium (banner, html kod) a správně nastaveno zobrazení tohoto banneru v tom kterém sloupci eshopu. (Zkontrolujte správnost html kodu. Jeho chyba může mít také za následek chybné zobrazení banneru!) Mrkněte, zda je pro vybrané reklamní medium nastaveno dostatečné množství impresí.

Každé reklamní medium (banner, html kod) má unikátní ID. Pokuk chcete ve vybraném bloku zobrazovat jen tento banner, prověřte, zda je pri editaci bloku nastaveno ID banneru jako proměnná/identifikátor. Pokud ponecháte proměnnou/identifikátor prázdný, budou se v tomto reklamním systémovém bloku zobrazovat bannery náhodně. Samozřejmě pouze ty, které mají nastaveno zobrazení v aktuálním sloupci eshopu. V případě, že vložíte neexistující ID banneru, nulu (0) nebo přemístíte celý blok do jiného sloupce, dojde ke kolizi nastavení reklamních medií s nastavením bloku, což vede k ignorování tohoto systémového reklamního bloku a reklama se tedy na vybraném místě nezobrazuje.


Systémové bloky a proměnná/identifikátor
Při editaci bloků můžete vyplněním proměnné/identifikátoru ovlivnit vnitřní obsah tohoto bloku. Vložené číslo zde určuje počet položek (např. u zboží, infa pro zákazníky, TOP zboží,..), ID zobrazované reklamy, a podobně. Pozor!! V případě, že je identifikátor/proměnná vyplněna číslem určujícím ID zobrazované položky a položka pod tímto ID neexistuje, není tento blok zobrazován!!


Nevyhovuje mi vzhled bloků a informačních oken!!
Pokud Vám vzhled eshopu nevyhovuje, kontaktujte nás, a mi vám eshop upravíme dle vašich potřeb a přání!
Dalším řešením je zakoupení modifikační licence, která vás opravňuje provádět v eshopu zásahy do programu bez nutného souhlasu autora. Upozorňujeme, že jakékoli nedovolené zásahy do programového vybavení eshopu jsou v rozporu s licenčními podmínkami a uživatel se tak vystavuje riziku právního postihu plynoucího z porušení autorských práv na eshop jako celek!!!